Właśnie czytasz
Fantastyka, Recenzje, soliloquia, Twórczość

Majka, Beksińscy, Palahniuk i Martin

Nie informowałem ostatnio o publikacjach i recenzjach mojego autorstwa, więc pora nadrobić zaległości. Oto cztery najnowsze, wszystkie z Dzikiej Bandy.

majka

Popkultura to echa świata – wywiad z Pawłem Majką

Dzika Banda: Dlaczego modna jest postapokalipsa? Chcą ją pisać w Rosji, we Włoszech, w Polsce…

Paweł Majka: Tak naprawdę pojęcia nie mam skąd ta moda. Gdyby zjawisko dotyczyło Polski, powiedziałbym, że przyzwyczajeni do życia nie tyle w pokoju, co między jedną a druga wojną, zaczynamy się niepokoić długim spokojem. Ale „metro” czytają na całym świecie, globalną karierę zrobiły też apokalipsy zombie.

beksinscy

Beksińscy. Portret podwójny

Na biografię Beksińskich czekałem od dawna. To temat okrutnie ponury, gorzki, tragiczny, ale i fascynujący. To nie banał, ale żywa prawda. Nic banalnego bowiem nie ma w życiorysie Beksińskich ojca i syna. Rzeczywistość nakreśliła ich na postacie niczym z dramatu, czy horroru. Ich losy są tak specyficzne, tak bardzo również oddziałują na emocje, że zajmować się nimi literacko albo dziennikarsko, to zadanie iście samobójcze.

fightclub

Czekając na Fight Club 2

Chuck Palahniuk wraz z ilustratorami Cameronem Stewartem i Davidem Mackiem intensywnie pracują nad komiksem „Fight Club 2”. Pierwsza z dziesięciu części ma zostać wydana w maju 2015 roku. Prawie gotowe są wszystkie scenariusze Palahniuka, do obejrzenia są również pierwsze szkice okładki Macka. Cameron Stewart – główny rysownik – ma zamiar przedstawić wszystko w tonie kreskówkowym, nieco przesadnym. Ma być to kontrastem do trudnej i gorzkiej fabuły w stylu punk, jakim można nazwać twórczość Palahniuka.

martin

Rycerz Siedmiu Królestw

W zbiorze opowiadań ze świata Westeros „Rycerz Siedmiu Królestw” George R. R. Martin pokazuje to co najlepsze oraz to co najgorsze w jego pisarstwie. Dla obeznanych z jego wczesnymi opowiadaniami lektura będzie jednak okrutnym rozczarowaniem.

About Emil Strzeszewski

Pisarz, redaktor, dziennikarz, social media nędza. Założyciel i były redaktor naczelny e‑zinu „Creatio Fantastica”. Publikował w „Magazynie Fantastycznym”, „Fantastyce - Wydaniu Specjalnym”, „Fantasy & Science Fiction” oraz w antologiach „City 1” i „Rok po końcu świata”. Finalista konkursu Uniwersytetu Jagiellońskiego na tekst literacko-naukowy „Futuronauta”. Debiutował książkowo w wydawnictwie Powergraph steampunkową powieścią „Ektenia”. Powieść „Ród” ukazała się nakładem Genius Creations we wrześniu 2014 roku.

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Najpopularniejsze wpisy

Odwiedzono mnie

  • 67 114 razy
%d blogerów lubi to: