Właśnie czytasz
Nonsensowne wpisy, soliloquia, Twórczość

Robot kontra kot

Są dwa rodzaje artystów. Oba typy poznać można po minach: jedna srogo obojętna; druga onanistycznie rozentuzjazjomowana. Cóż rzec – każdemu jego ekspresja. Uniesienia nie można kontrolować w stu procentach.

Wdzięczną ilustracją tej tezy są występy muzyków. Pięknym przykładem profesjonalnego poker fejsa jest facjata Toma Morello w klipie Audioslave Like a Stone. Co tu dużo gadać, zobaczcie sami jak jeden z najlepszych gitarzystów świata odczynia jedną z lepszych solówek tego wieku (będącą również jedną z najprostszych, czy też najmniej skomplikowanych) z bezdusznie zimnym wyrazem twarzy. Bodajże na chwilę się zapomina, co jednak daje nieprawdopodobny efekt – otóż przez chwilę uświadamiamy sobie, że to po prostu człowiek.

Oto więc filmik:

Na drugim biegunie znajduje się przesyt emocji. Tutaj bryluje Bryan Adams, którego zresztą uwielbiam za wszystko inne. Otóż jego mimika jest tak teatralnie ekspresyjna, że nie mogę na to patrzeć. Podobnie wygląda mój kot, gdy łapię go w sytuacji wstydliwej przy kuwecie. Straszne, ale też ludzkie.

Obadajcie:

Dlaczego Johhny Cash, Dave Stewart, Phil Collins nie musieli stroić głupa twarzoczaszką, a Alice Cooper tak? Do jednych i drugich lgnęli fani, oba typy miały zagorzałych zwolenników. Po każdej stronie znaleźć można tak geniuszy, jak i ofiary. Nie ma reguły. Komuś jednak wierzę bardziej.

Bardziej wierzę temu, kto artystą jest w duszy, a show robi za pomocą swoich nieziemskich umiejętności, w tym wypadku muzycznych.

Wyjątkiem Katarzyna Cerekwicka.

Reklamy

About Emil Strzeszewski

Pisarz, redaktor, dziennikarz, social media nędza. Założyciel i były redaktor naczelny e‑zinu „Creatio Fantastica”. Publikował w „Magazynie Fantastycznym”, „Fantastyce - Wydaniu Specjalnym”, „Fantasy & Science Fiction” oraz w antologiach „City 1” i „Rok po końcu świata”. Finalista konkursu Uniwersytetu Jagiellońskiego na tekst literacko-naukowy „Futuronauta”. Debiutował książkowo w wydawnictwie Powergraph steampunkową powieścią „Ektenia”. Powieść „Ród” ukazała się nakładem Genius Creations we wrześniu 2014 roku.

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Odwiedzono mnie

  • 62,785 razy
Reklamy
%d blogerów lubi to: