Właśnie czytasz
Ciekawostki, Fantastyka, soliloquia, Twórczość

Altersteam i Ektenia

Na Krakonie wieszczyliśmy z Krzysiem Piskorskim narodziny polskiego steampunku. Nie musieliśmy długo czekać. Marzenie spełnia się wcześniej, niż każdy z nas sądził. A to za sprawą grupy Altersteam, która ze swoim projektem „Steampunk East” włącza się w promocję mojej powieści „Ektenia”.

Pozwólcie, że przedstawię Wam „Altersteam”. Sami o sobie piszą tak:

AlterSteam to grupa ludzi, których połączyła wspólna praca, pasja i zamiłowanie do tematyki ‚alternatywnej’. Głównym polem zainteresowań jest styl Steampunk i Neovictorian, ale też historia kostiumu, rekonstrukcja historyczna, motywy Dark, Goth, a nawet PostApo. Codziennie profil uzupełniany jest o inspirujące zdjęcia, artykuły na wiele różnych tematów, tutoriale, informacje o eventach, polecane filmy, muzykę, itd. Regularnie pojawiają się też efekty kreatywnej działalności grupy – sesje zdjęciowe, relacje, recenzje, kostiumy, rękodzieło. Od 2014r. Alter Steam ma w planach organizację kilku imprez kostiumowych, z czego największa ma być o tematyce Steampunkowej, w centralnej Polsce.
Tworzone w języku polskim i angielskim.

Ich plany są ambitne, a dokonania już bogate. Wejdźcie na ich profil na fejsbuku, aby przekonać się sami. Współpracują z najlepszymi fotografowami, modelkami i widać, że znają się na rzeczy. Na dodatek mają na siebie pomysł, który w doskonały sposób zgrywa się z moimi ideami.

Z radością więc donoszę, że Altersteam i ja doszliśmy do porozumienia. Chcemy dać Wam coś, czego brakowało w polskiej fantastyce – szeroko zakrojony projekt steampunku po polsku.

Altersteam odpowiada za oprawę wizualną „Ektenii” i pierwsze efekty naszej współpracy ujawnione zostaną wkrótce. Altersteam ma zamiar również wspierać wydawnictwo Powergraph. Ja zaś aktywnie będę włączał się w ichniejsze inicjatywy.

Za wcześnie, aby ujawniać wszystkie karty, dość powiedzieć, że nie będziecie długo czekać. Na przełomie jeszcze tego miesiąca zobaczycie, jak grupa wyobraża sobie świat „Ektenii”.

A tymczasem małą próbka tego, co przybędzie:

Altersteam

photo, stylization, edit – Nivelis
clothes and accessories thanks to: Apolonia Hernik, Santa Evita, Magdalena Mysłowska
model – Agata Em
makeup – Ewa Szcześniak
‚Steampunk East’ project

Przy okazji można już zdradzić, że premiera powieści niedługo. Bardzo niedługo!

Reklamy

About Emil Strzeszewski

Pisarz, redaktor, dziennikarz, social media nędza. Założyciel i były redaktor naczelny e‑zinu „Creatio Fantastica”. Publikował w „Magazynie Fantastycznym”, „Fantastyce - Wydaniu Specjalnym”, „Fantasy & Science Fiction” oraz w antologiach „City 1” i „Rok po końcu świata”. Finalista konkursu Uniwersytetu Jagiellońskiego na tekst literacko-naukowy „Futuronauta”. Debiutował książkowo w wydawnictwie Powergraph steampunkową powieścią „Ektenia”. Powieść „Ród” ukazała się nakładem Genius Creations we wrześniu 2014 roku.

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Odwiedzono mnie

  • 62,785 razy
Reklamy
%d blogerów lubi to: