Właśnie czytasz
Ciekawostki, Fantastyka, soliloquia, Twórczość

Futuronauta „ReaderBot” i Katedra „Kolej karna”

Ostatnie tygodnie przynoszą bardzo miłe dla mnie wieści. Dostałem dwie nominacje za swoją pracę twórczą. W konkursie Futuronauta oraz w plebiscycie Katedry.

Futuronauta to konkurs organizowany przez jeden z podmiotów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestnicy mieli napisać tekst popularno-naukowy dziejący się w przyszłości, używając jakiejś koncepcji naukowej. Konkurs popularyzuje naukę, ale i sztukę równocześnie. Postanowiłem powiązać swoje dotychczasowe zajęcia i napisałem wywiad ze Sztuczną Inteligencją, która udowadnia swoją świadomość poprzez interpretacje literatury.

Tekst zwie się ReaderBot i klikając w odnośnik można przenieść się bezpośrednio na stronę, gdzie możliwe jest oddanie swojego głosu. Można to czynić raz dziennie aż do drugiego kwietnia!

Dodam, że łącznie nadesłanych tekstów było ponad 130, a mój znalazł się w finałowej trzydziestce trójce, co już samo w sobie jest dla mnie niebywałym wyróżnieniem. Jak pomyślę sobie jeszcze, że w tym momencie walczę z innymi o nagrody pieniężne, to robi mi się słabo. Tak się stało, że to drugi konkurs na artykuł, w którym biorę udział. Pierwszy wygrałem, teraz jestem w finale.

Drugie wyróżnienie to nominacja dla Kolei karnej w plebiscycie Katedry „Fantastyka 2011” w kategorii „Najlepsze polskie opowiadanie”. Aktualnie trzymam się nieźle, choć pod koniec stawki, ale w towarzystwie takich nazwisk jak Dukaj, Orbitowski, czy Twardoch (nie wspominając o bliskich kolegach z redakcji Creatio – Kubie Nowaku, Czarku Zbierzchowskim, czy Michale Cetnarowskim), to żadna przegrana. Tak czy siak niezmiernie mi miło i oczywiście jestem zaskoczony wyróżnieniem.

Reklamy

About Emil Strzeszewski

Pisarz, redaktor, dziennikarz, social media nędza. Założyciel i były redaktor naczelny e‑zinu „Creatio Fantastica”. Publikował w „Magazynie Fantastycznym”, „Fantastyce - Wydaniu Specjalnym”, „Fantasy & Science Fiction” oraz w antologiach „City 1” i „Rok po końcu świata”. Finalista konkursu Uniwersytetu Jagiellońskiego na tekst literacko-naukowy „Futuronauta”. Debiutował książkowo w wydawnictwie Powergraph steampunkową powieścią „Ektenia”. Powieść „Ród” ukazała się nakładem Genius Creations we wrześniu 2014 roku.

Dyskusja

3 myśli w temacie “Futuronauta „ReaderBot” i Katedra „Kolej karna”

 1. – byle tak dalej, Panie Emilu. Pomysł z Ecco dla mnie kapitalny (wiele o Ecco rozmawiałem z nieżyjacym Przyjacielem – tłumaczem Ecco na język polski, p. A.S., , a sprawy SI też mi, mimo żem humanista, nieobce, jednym z pionierów SI był mój kolega z ławy szkolnej, Ś.P. prof J.Ż, m.inn. Uniwersity od Wichita, Kansas…

  Trzymam palce za sukces, pozdrawiam jak zawsze

  Jacek A. R.

  Posted by Jacek A. Rochacki | Marzec 12, 2012, 7:34 pm
  • Ten Eco ostatnio krążył w moim domu dosyć często. Z uwagi na studia mojej narzeczonej oraz przedmioty, jakie tam poznaje, teoria czytelnika modelowego była przez nią poruszana, a tak się składa, że i ja się do niej odwołuję w swojej rozprawie doktorskiej. No i tak ten Eco w końcu wypłynął w sposób naturalny. A że teoria SI również wchodzi w krąg moich zainteresowań, ruszyłem szare komórki i skorzystałem z pomysłu.

   Bardzo dziękuję Panie Jacku za miłe słowa. Jestem wdzięczny też za głos :)

   Posted by Emil Strzeszewski | Marzec 12, 2012, 8:39 pm
 2. No, to do przodu :)
  Gratulacje i tylko tak dalej!

  Posted by Michał Stonawski | Maj 22, 2012, 5:21 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Odwiedzono mnie

 • 62,785 razy
Reklamy
%d blogerów lubi to: