Właśnie czytasz
Ciekawostki, Horror, soliloquia

Przedwyborczo

Jako, że ostatnio bombardują mnie doniesienia polityczne (choć nie mam telewizora), chciałbym powiedzieć, co o tym wszystkim sądzę. Otóż – nie rozumiem, o co chodzi. Wszędzie powywieszane plakaty, ulotki, wszystko darmowe, kiełbasiane, brawurowe. Dołożyć bombki i niewiele będzie się różniła ta cała gorączka od świąt bożonarodzeniowych. Jakiś koleś z Olsztyna stoi pod centrum handlowym, ubrany w garniak, który pasuje mu jak członkowi Samoobrony łyżeczka zamiast chochli, nawołuje, że od Palikota. Ślub z nim bierze, a potem wirtualna polska na przemian z onetem dają o tym newsy. Słabe. Tanie. Bez polotu. Przyzwyczaiłem się, że w kampaniach wyborczych nie chodzi o program, a o plebiscyt, ale jeszcze do niedawna nie sądziłem, że mimowolnie będę widzem swoistego „Tańca z gwiazdami”, jakim stała się przedwyborcza agitacja. Dla równowagi powiem, że równie chujowy pomysł na kampanię mają inne partie, choć mniej uderza mnie po oczach ich ontologiczne „wow”. Płciowe zagrywki jednak wydają się być najbardziej widoczne, ale czego się spodziewać po kolesiu, który zamiast pracować w sejmie po dziś dzień wolał skrzyknąć grupę młodych, naiwnych wielbicieli wibratorów.

Dla wszystkich więc partii i każdego polityka obrazek poniżej, a ja ogłaszam, że tak jak co wybory, oddaję głos nieważny skreślając wszystkich i dopisując na karcie do głosowania Kasię Cerekwicką. Srał was wszystkich pies.

Reklamy

About Emil Strzeszewski

Pisarz, redaktor, dziennikarz, social media nędza. Założyciel i były redaktor naczelny e‑zinu „Creatio Fantastica”. Publikował w „Magazynie Fantastycznym”, „Fantastyce - Wydaniu Specjalnym”, „Fantasy & Science Fiction” oraz w antologiach „City 1” i „Rok po końcu świata”. Finalista konkursu Uniwersytetu Jagiellońskiego na tekst literacko-naukowy „Futuronauta”. Debiutował książkowo w wydawnictwie Powergraph steampunkową powieścią „Ektenia”. Powieść „Ród” ukazała się nakładem Genius Creations we wrześniu 2014 roku.

Dyskusja

3 myśli w temacie “Przedwyborczo

  1. I to powiedział człowiek, który zachęcał mnie do głosowania ;> Hahaha

    Posted by Ślimak | Wrzesień 30, 2011, 6:52 am
  2. Ależ ja dalej zachęcam. Sam przecież zagłosuję.

    Posted by Emil Strzeszewski | Wrzesień 30, 2011, 8:38 am
  3. Właśnie widzę ;>

    Posted by Ślimak | Wrzesień 30, 2011, 10:10 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Odwiedzono mnie

  • 62,785 razy
Reklamy
%d blogerów lubi to: