Właśnie czytasz
Ciekawostki, soliloquia, Twórczość

Spotkanie autorskie

Pisarz przy pracy W środę miałem pierwszą w życiu możliwość zaprezentowania się szerszemu gronu jako autor i dziennikarz. Spotkanie odbyło się w moim macierzystym Liceum Ogólnokształcącym nr III w Ostrołęce, a przybyłem tam na zaproszenie Pani Ewy Gąski.

Przyszło mi się uzewnętrzniać przed pierwszą klasą liceum o profilu humanistycznym. Powiem szczerze, że byłem pełen obaw. Sam doskonale pamiętam jak to jest być uczniem i schemat takich spotkań znam praktycznie na pamięć. Nie spodziewałem się achów i echów, co najwyżej kilku osób śpiących smacznie na ławce, kilku par oczu wpatrzonych w moją osobę z czystej przyzwoitości i obowiązku oraz energicznego przepisywania pracy domowej na późniejsze zajęcia przez lwią część towarzystwa. Pytań nie spodziewałem się w ogóle, miałem jedynie nadzieję, że przynajmniej ze dwa padną, choćby i banalne. Oczywiście nie liczyłem także na to, iż ktokolwiek zdołał dotrzeć do moich prac i zapoznać się z nimi.

Okazało się, że klasa była szalenie zainteresowana tajnikami dziennikarstwa oraz pisarstwa. Pytania może nie padały lawinowo, ale było ich tyle, iż spokojnie niejeden autor z większym stażem mógłby mi zazdrościć. Miałem okazję opowiedzieć kilka ciekawych historii rodem ze światków, w których się obracam, pochwalić się własnymi tekstami, streścić nieco idee fantastyki i sposoby zdobywania newsów. Było śmiesznie, momentami poważnie, czasem trochę na bakier (Aby uprawiać dobre dziennikarstwo trzeba być w większej części wariatem). Klasa słuchała, niektórzy nawet z zapałem. A ja podładowałem akumulatory i zdobyłem nowe doświadczenia. Zostawiłem im kilka swoich tekstów, w tym egzemplarz Creatio, mam nadzieję, że kogoś chwyci to za serce, ewentualnie wypruje flaki ;).

Spotkanie zaliczam do niezmiernie udanych i chcę więcej! Jeszcze tylko wino, kobiety i śpiew, a będę mógł odpłonąć w krainę niczym niepohamowanego (i na dodatek uzasadnionego) hedonizmu.

Reklamy

About Emil Strzeszewski

Pisarz, redaktor, dziennikarz, social media nędza. Założyciel i były redaktor naczelny e‑zinu „Creatio Fantastica”. Publikował w „Magazynie Fantastycznym”, „Fantastyce - Wydaniu Specjalnym”, „Fantasy & Science Fiction” oraz w antologiach „City 1” i „Rok po końcu świata”. Finalista konkursu Uniwersytetu Jagiellońskiego na tekst literacko-naukowy „Futuronauta”. Debiutował książkowo w wydawnictwie Powergraph steampunkową powieścią „Ektenia”. Powieść „Ród” ukazała się nakładem Genius Creations we wrześniu 2014 roku.

Dyskusja

Jedna myśl w temacie “Spotkanie autorskie

  1. Gratuluję.
    Trzeba było tylko im powiedzieć, że dziennikarstwo to cholernie niewdzięczny zawód, że trzeba szlajać się czasem po bankietach, a naczelny płaci z kilkumiesięcznym opóźnieniem, i że generalnie nie ma już obiektywnej gazety w Polsce, chyba że obiekcję charakteryzujemy tym, kto więcej zapłaci za reklamę ;)
    No, ale nic! Bądźmy, bracie, idealistami i okłamujmy się, że ten obecna forma tego zawodu sprawia nam radość!
    ;)

    Posted by freemind | Wrzesień 29, 2007, 11:46 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Odwiedzono mnie

  • 62,785 razy
Reklamy
%d blogerów lubi to: