Właśnie czytasz
Fantastyka, Twórczość

Pożeraczka

Nie lubię pisać na zamówienie. Nigdy zresztą na zamówienie nie pisałem, do tej pory tylko raz skusiłem się na zawieszenie swoich wolnych od wszystkiego planów i naskrobanie czegoś na termin. Były to warsztaty literackie Fahrenheita na forum. Przystąpiłem wtedy do konkursu, aby zobaczyć jak to jest – czym jest zmaganie się z konkurencją, na czym polega ten „sport”. Oczywiście głosu żadnego nie dostałem, pocieszyłem się jednak, że nikt nie zbluzgał mi tekstu. Był to utwór Sucz swego pana i dzisiaj uważam je za wyśmienity punkt wyjścia dla ciekawego, cyberpunkowego opowiadania. Kiedyś do niego zasiądę.

Teraz odłożyłem swoją niezależność twórczą na bok, jako, że trzeba było dać przykład. Na forum mojego periodyku również pojawiły się warsztaty i trzeba biednych użyszkodników ośmielić, aby wklejali tam swoje wypociny celem uzyskania naszej oceny. Wzięłem się więc ze sobą za bary i napisałem króciaka. Zwie się Pożeraczka. Zapraszam do lektury!

Reklamy

About Emil Strzeszewski

Pisarz, redaktor, dziennikarz, social media nędza. Założyciel i były redaktor naczelny e‑zinu „Creatio Fantastica”. Publikował w „Magazynie Fantastycznym”, „Fantastyce - Wydaniu Specjalnym”, „Fantasy & Science Fiction” oraz w antologiach „City 1” i „Rok po końcu świata”. Finalista konkursu Uniwersytetu Jagiellońskiego na tekst literacko-naukowy „Futuronauta”. Debiutował książkowo w wydawnictwie Powergraph steampunkową powieścią „Ektenia”. Powieść „Ród” ukazała się nakładem Genius Creations we wrześniu 2014 roku.

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Odwiedzono mnie

  • 62,779 razy
Reklamy
%d blogerów lubi to: