Właśnie czytasz
soliloquia

Oto blog

XXI wiek: Internet, komórki z aparatami cyfrowymi, telewizory plazmowe, kobiety-prezydenci, spadek czytelnictwa, cyberseks, pokemony, DVD.

Mamy epokę postindustrialną, gdzie technika wraz z nauką zajrzała pod strzechy zabierając ze sobą powiew chromu. Spełniła się większość wizji pisarzy science-fiction – mamy tyle, ile nigdy nie mieliśmy. Jednocześnie dalej korzystamy z wielu rzeczy, którym nie powinno zaglądać się już nawet w metrykę. Ciągle stawiamy horoskopy, pociągamy za spust pistoletów, słuchamy polityków, dajemy się wyzyskiwać królom biznesu tak samo, jak kiedyś pozwaliliśmy pomiatać sobą arystokracji, władcom, klerowi. Dalej polujemy na czarownice doszukując się spisków i knowań, sami kręc gdzie tylko popadnie. Jeśli przez wieki jakieś zwierzę nabrało mądrości, to na pewno nie człowiek.

A jednak dążymy do perfekcji. Stawiamy cele i realizujemy marzenia. Żaden wynalezek ery przemysłowej nie zastąpi wrażliwości. A tą posiadamy.

Przynajmniej niektórzy.

Oto blog, miejmy nadzieję, że ciekawy.

Reklamy

About Emil Strzeszewski

Pisarz, redaktor, dziennikarz, social media nędza. Założyciel i były redaktor naczelny e‑zinu „Creatio Fantastica”. Publikował w „Magazynie Fantastycznym”, „Fantastyce - Wydaniu Specjalnym”, „Fantasy & Science Fiction” oraz w antologiach „City 1” i „Rok po końcu świata”. Finalista konkursu Uniwersytetu Jagiellońskiego na tekst literacko-naukowy „Futuronauta”. Debiutował książkowo w wydawnictwie Powergraph steampunkową powieścią „Ektenia”. Powieść „Ród” ukazała się nakładem Genius Creations we wrześniu 2014 roku.

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Odwiedzono mnie

  • 62,785 razy
Reklamy
%d blogerów lubi to: